Vækstcenteret inviterer til fire dages sommernydelse. Fokus vil være på samvær, udveksling med hinanden, det daglige praktiske arbejde og fællesskabet omkring maden.
Sommerophold er altså ikke et kursus med undervisning, det er et defineret ophold på Vækstcenteret med god tid og plads til spontanitet og leg.
Som klangbund bag opholdet ligger Vækstcenterets faste praksisrytme og centerlivets dagligdag. Vi inviterer jer til at deltage i begge dele.
Du kan søge hvis du er mellem 18 og 35, og har modtaget undervisning på Vækstcenteret. Du kan også søge selvom du ikke har været på Vækstcenteret før, men så skal du følges med en som har modtaget undervisning her.
Hvis du ikke har været på Vækstcenteret før, så skriv kort om dine erfaringer med meditation, yoga eller lignende og hvem du følges med.
Vi mødes lørdag den 29. juli kl 10 efter morgenmeditationen. Man er velkommen fra fredag til Vespermeditationen kl. 17.30. Vi slutter tirsdag den 1. august kl. 15 efter fælles oprydning og rengøring
Tovholdere: Jeanette Ishi Lehn, Lars Dammark, Maria Rose Dybvad.
Pris: 0 kr.
Forplejning: 600 kr. (frokost og aftensmad)
Dato: lørdag 29. juli kl. 10:00 til tirsdag 1. august kl. 15:00
Sted: Vækstcenteret
Du skal selv sørge for overnatning i forbindelse med opholdet. Der er flere der lejer værelser ud tæt på Vækstcenteret. Ser listen her
-
Pris:DKK 600
-
Dato:29/07/2023 kl. 16:15 - 01/08/2023 kl.